به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، ستاد انتخابات کشور عصر امروز (شنبه ۱۴ اسفند) با حضور عبدالرضا رحمانی‌ فضلی، وزیر کشور و تمامی اعضای ستاد انتخابات کشور به صورت رسمی افتتاح شد.

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۹۶ برگزار خواهد شد.

طبق جدول زمان‌ بندی انتخابات، ثبت‌ نام از داوطلبان انتخابات ریاست‌ جمهوری از ۲۲ تا ۲۶ فروردین سال آینده به مدت ۵ روز انجام می‌ شود.

ثبت‌ نام از داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز از ۳۰ اسفند امسال آغاز و تا ۶ فروردین سال آینده به مدت یک هفته ادامه دارد.

مهلت تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری از ۸ اردیبهشت آغاز و تا ۲۷ اردیبهشت ۹۶ ادامه دارد؛ همچنین مهلت تبلیغات انتخابات شوراها نیز یک هفته از ۲۱ تا ۲۷ اردیبهشت ۹۶ است.

انتخابات میان‌ دوره‌ای دهمین دوره مجلس نیز که نام‌ نویسی برای این انتخابات نیز امروز به پایان می‌ رسد، در چهار حوزه انتخابیه شامل اهر و هریس در آذربایجان شرقی، بندرلنگه، پارسیان و بستک در هرمزگان، مراغه و عجب‌ شیر در استان آذربایجان‌ شرقی و اصفهان برگزار خواهد شد و مهلت تبلیغات این انتخابات به مدت یک هفته از ۲۱ تا ۲۷ اردیبهشت آینده است.