به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، مدد سمندری در آخرین جلسه سال جاری شورای فرهنگ عمومی شهرستان اهر گفت: دولت در راستای تحقق سیاست‌ های اقتصاد مقاومتی و فعال‌ سازی واحد های تولیدی غیرفعال و نیمه فعال سامانه‌ ای راه‌اندازی کرده بود و در این سامانه ۲۹۶ واحد تولیدی اهر به‌ منظور افزایش تولید و بهره‌ مندی از تسهیلات اقتصاد مقاومتی ثبت‌ نام کردند.

وی افزود: طی سال جاری تاکنون ۱۲ جلسه با ۴۰ مصوبه در رابطه با سند تدبیر و توسعه برگزار شده و همچنین در بخش کشاورزی و نتایج مثبت آن پیشرفت میدان دوآب، بانک جامعه اطلاعاتی، مشاغل و فرصت‌ های اشتغال‌ زایی بخش کشاورزی برای بیکاران این بخش صورت گرفته است.

معاون فرماندار اهر با اشاره به اینکه سال گذشته در شهرستان اهر ۴۹ هزار تن گندم تولید شده بود ولی امسال با توجه به کاهش بارندگی‌ ها و بهره‌ گیری از سیاست‌ های اقتصاد مقاومتی این رقم به ۵۴ هزار تن افزایش‌ یافته است، افزود: تا سال گذشته کلزایی در شهرستان اهر تولید نمی‌ شد اما امسال نزدیک به ۲۰ تن کلزا در اهر کشت شده است.

سمندری از برگزاری بیش از ۲۰ جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی طی سال جاری در این شهرستان خبر داد، گفت: امسال آذربایجان شرقی یکی از استان‌های پایلوت اقتصاد مقاومتی بوده و ما در راستای پیشبرد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در شهرستان اهر از هیچ تلاشی فروگذار نکرده‌ایم و خوشبختانه تمامی دستگاه‌های اجرایی و خدمات با ارائه گزارش عملکرد مطلوب قدم‌های خوبی را در جهت تحقق این سیاست‌ها برداشته‌اند.

وی در پایان با تأکید بر اینکه تنها برای بازگشت ۵ واحد تولیدی به عرصه تولید محصولات ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی دریافت کرده‌اند، اضافه کرد: تاکنون ۱۱ واحد تولیدی از تسهیلات اقتصاد مقاومتی بهره‌مند شده‌اند و مابقی واحدهایی که در سامانه بهین یاب ثبت‌ نام کردند، در نوبت هستند.