به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، خیاط زاده اظهار کرد: روزانه حدود ۶ نفر در آذربایجان شرقی بر اثر کرونا فوت می‌شوند، اما خوشبختانه هنوز سویه‌های جدید کرونا مثل هندی، انگلیسی و سایر سویه‌های جهش یافته تاکنون در استان آذربایجان‌شرقی شناسایی نشده است.

او افزود: با توجه به قرمز شدن تهران و برخی شهر‌های اطراف آن و مشاهده سویه‌های جدید جهش یافته خطر انتقال این موارد از طریق مسافرت‌ها و مراودات وجود دارد البته روند شیوع بیماری و فوتی در آذربایجان شرقی تثبیت شده و کاهشی است، اما هنوز شرایط بی خطر نشده است.
خیاط زاده یادآور شد: با توجه به گرم شدن هوا و بستن در و پنجره‌ها برای استفاده از کولر در منازل احتمال شیوع بیماری کرونا به علت محدودیت فضا افزایش یافته البته کولر عامل شیوع بیماری نیست بلکه ویروس کرونا را به حرکت در می‌آورد و این گردش عامل بیماری می‌شود.

خیاط زاده همچنین با اشاره به اینکه هفت درصد جمعیت آذربایجان شرقی تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفته اند، گفت: واکسیناسیون دوز دوم واکسن چینی سینوفارم همچنان در استان ادامه دارد اما فعلا به علت نرسیدن دوز اول واکسن کرونا، واکسیناسیون گروه سنی ۶۵ سال به بالا آغاز نشده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان