به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، سید عزت‌الله ضرغامی با حضور در شهرستان کلیبر در بازدید از پروژه برق رسانی به قلعه تاریخی بابک ضمن قدردانی از همکاری شرکت توزیع برق در تکمیل نیرورسانی به مسیر دسترسی به قلعه بابک، گفت: با توجه به اینکه منطقه قره‌داغ و به خصوص شهرستان کلیبر به واسطه موقعیت ویژه منطقه از جمله مقاصد مهم گردشگری آذربایجان شرقی محسوب می‌شود، تقویت زیرساخت‌های گردشگری آن امری ضروری است که تحقق این امر و تسهیل امورات همواره در دستور کار وزارت قرار دارد. قلعه تاریخی بابک یکی از آثار شاخص تاریخی است که خوشبختانه با همکاری ویژه شرکت توزیع برق پروژه برق‌رسانی مسیر دسترسی آن با موفقیت انجام شده و گردشگران به راحتی می‌توانند صعود شبانه نیز به این قلعه تاریخی داشته باشند.
او ادامه داد: در این پروژه تاکنون بالغ‌بر ۸ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده که به دنبال آن تیرکوبی‌ها تا نزدیکی قلعه انجام شده، اما با توجه به لزوم حفظ حریم قلعه تاریخی، باقی نیرو رسانی لازم است به صورت زمینی انجام پذیرد.
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از اختصاص اعتبار ویژه برای تکمیل پروژه نیرورسانی به قلعه تاریخی بابک خبر داد و گفت: تکمیل این پروژه به ۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که طی بازدید امروز ۲ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت تا مراحل لازم انجام پذیرد و سپس اعتبار باقی‌مانده نیز از طریق اعطای تسهیلات تأمین شود.
ضرغامی اظهار کرد: تقویت همه‌جانبه زیرساخت‌های گردشگری آذربایجان شرقی امری ضروری است، چراکه این استان محوری اصلی و مهم برای توسعه و ایجاد پنجره جدید گردشگری کشور است، لذا در این راستا وزارت میراث‌فرهنگی تسهیلات لازم را برای تسهیل روند سرمایه‌گذاری‌ها و همچنین سامان‌دهی و مرمت آثار تاریخی ارائه خواهد کرد.