به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، علی جهانگیری در جلسه ستاد هماهنگی تجارت فرامرزی استان آذربایجان شرقی با اعلام اینکه خروج کالای اساسی که با معیشت مردم در ارتباط است و این موضوع در مرزهای استان کنترل می شود، اظهار داشت: برای جلوگیری از خروج کالاهای اساسی از مرزهای همجوار با کشورهای همسایه در استان اهتمام جمعی وجود دارد که در این خصوص بایستی اقدامات پیشگیرانه و اطلاع رسانی های به موقع در مرزها انجام شود.

وی با اشاره به نوسانات ارز در طی ماه های گذشته و به صرفه بودن انتقال برخی از کالاهای اساسی به خارج از کشور، گفت: ملاک عمل مسئولان گمرک استان اجرای قانون است و با خاطیان به صورت قاطع برخورد می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه حمایت از صادرات یکی از اولویت هایی است که به جد پیگیر هستیم، افزود: کوچکترین مشکل در فرایند صادرات عاملی برای از دست دادن بازارهای جهانی خواهد بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی در پایان ضمن اشاره به دغدغه برخی از صادرکنندگان در خصوص نحوه ورود ارز، گفت: برخی از این دغدغه ها در خصوص قیمت ها منطقی به نظر می رسد اما باید توجه داشت که همانطور که صادرات برای ما مهم می باشد، ورود ارز به کشور نیز مهم است.