به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، همزمان با گرامیداشت دهه فجر، فازهای دو، سه و چهار بزرگراه خواجه – ورزقان با حضور استاندار آذربایجان شرقی، مدیرعامل شرکت صنایع ملی مس ایران و مسئولان شهرستان ورزقان به بهره برداری رسید.

استاندار آذربایجان شرقی در حاشیه افتتاح فازهای دو، سه و چهار بزرگراه خواجه – ورزقان، گفت: بهره‌برداری از فازهای بزرگراه خواجه – ورزقان در توسعه منطقه تاثیر بسزایی دارد چراکه راه و جاده از جمله عوامل موثر در توسعه است.

محمدرضا پورمحمدی، با اشاره به پیش‌بینی ۶ هزار میلیارد ریالی برای تکمیل تمام فازهای این پروژه، افزود: تا کنون بیش از  ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای بهره‌برداری از این پروژه سرمایه گذاری شده و باقی‌ مانده اعتبار مورد نیاز هم با مشارکت مجتمع مس آذربایجان تامین می‌شود.

وی با اشاره به اجرای همزمان و بی‌ وقفه ۲۴ پروژه در حوزه راه‌سازی در سطح استان، گفت: تلاش می شود در بهره‌ برداری از پروژه‌ های نیمه‌ تمام استان تسریع شود.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه امید است باقی‌ مانده این پروژه مهم در قالب فازهای ۱ و ۵ در سال آینده به بهره‌برداری برسد، ادامه داد: روند فعالیت‌های عمرانی در سطح استان رضایت بخش است.

پورمحمدی یادآوری کرد: با وجود تنگناهای مالی و فشارهای اقتصادی ناشی از شرایط تحریم پروژه های راهسازی در استان به صورت همزمان اجرا می‌شود و هیچ یک از پروژه ها تعطیل نشده و با اجرای آن ها، این استان به یک کارگاه بزرگ عمرانی و راه‌سازی تبدیل شده است.

اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت صنایع ملی مس ایران نیز در این آئین گفت: این شرکت برای تامین منابع مالی مورد برای تکمیل فازهای ۱و ۵ پروژه بزرگراه خواجه – ورزقان آماده است.

گفتنی است بر اساس گزارش های قبلی اجرای بزرگراه خواجه – ورزقان به طول حدود ۶۰ کیلومتر در ۵ قطعه از سال ۸۹ آغاز شده است.