به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، احمد محرم زاده در مراسم تجلیل از خبرنگاران اهر ضمن تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه این شهرستان گفت: معدن مس سونگون متعلق به تمام شهرستان های منطقه از جمله شهرستا ‌های اهر و هریس به عنوان معین شهرستان ورزقان می باشد که از این رو انتظار داریم از ظرفیت های معدن مس سنگون به نفع توسعه و پیشرفت شهرستان های اهر و هریس نیز استفاده شود.

وی ضمن انتقاد از عدم توجه مسئولان استانی و کشوری به منطقه ارسباران و شهرستان های اهر و هریس، گفت: این منطقه با داشتن پتانسیل ها و ظرفیت های انسانی، معدنی، کشاورزی، گردشگری و … متاسفانه هنوز از جهت توسعه و پیشرفت نسبت به سایر نقاط کشور عقب مانده و لازم است در پیشرفت و توسعه این منطقه تصمیمات اساسی انجام گیرد.

نماینده اهر و هریس در ادامه با بیان این که تاریخ منطقه ارسباران سرشار از شجاعت و رشادت هاست، گفت: این منطقه طی تاریخ انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کرده و باید گفت منطقه ارسباران سر آذربایجان و یکی از مهم‌ترین مناطق استان است که باید در توسعه و پیشرفت آن تلاش شود.

محرم زاده با بیان این که تمام مدیران و مسئولان ادارات بایستی در جهت پیشبرد اهداف و توسعه شهرستان اهر همدوش با فرماندار جدید گام بردارند، گفت: هیچ تعارفی با افردای که همکاری نکرده و یا در کارهایشان سستی کنند، نخواهیم داشت.

وی همچنین افزود: به عنوان منتخب مردم در مجلس پیگیر تمام کارهای عمرانی، خدماتی، فرهنگی در پیشرفت و توسعه شهرستان اهر و هریس هستم و انتظار می رود مسئولان شهرستانی نیز پیگیر مطالبات مردم و حل مشکلات شهرستانی باشند.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود گفت: بقعه شیخ شهاب الدین اهری به عنوان یکی از آثار تاریخی و باستانی شهرستان اهر و استان آذربایجان شرقی از قابلیت های مهم صنعت گردشگری استان و منطقه است که با پیگیری های متعدد در تلاشیم ضمن ثبت جهانی آن، علاوه بر جذب گردشگر از اعتبارات جهانی نیز بهره مند شویم.

محرم زاده همچنین ایجاد فرمانداری ویژه را از مطالبات مهم مردم شهرستان اهر برشمرد و افزود: با جدیت تمام پیگیر ایجاد فرمانداری ویژه از وزیر کشور هستیم.

وی در پایان با اعلام اینکه برای ثبت جهانی بقعه شیخ شهاب الدین اهری که ۱۳ هکتار مساحت دارد، لازم است تمام ادارات مستقر در محوطه این بقعه در اسرع وقت نسبت به تخلیه اقدام کنند، تاکید کرد: اتمام بزرگراه اهر – تبریز، ایجاد جاده اهر به باکو در جهت پیشرفت و توسعه منطقه، توسعه و پیشرفت معادن شهرستان های اهر و هریس به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد.