به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، ایوب بهتاج در نشست صمیمی با ورزشکاران، رؤسا و نواب رؤسای هیأت های ورزشی شهرستان اهر از وجود ۱۷ ورزشگاه ۵۰۰۰ نفری نیمه‌ تمام در شهرستان های این استان خبر داد و گفت: نظیر استادیوم ۵ هزار نفری شهرستان اهر در سطح استان ۱۷ مورد داریم که اغلب آن‌ ها پیشرفت فیزیکی بالای ۵ درصد ندارند و اگر بخواهیم در شرایط فعلی که با محدودیت منابع مالی مواجه هستیم، آنها را تکمیل کنیم برای هر کدام به بیش از ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیازمندیم.

وی افزود: قبلاً در هر شهرستان پروژه‌ ای را بدون کارشناسی و نیازسنجی کلنگ زنی کردند که قطعا فاجعه‌ بار است و اگر بودجه ۱۵ سال وزارت ورزش و جوانان را یکجا به پروژه‌ های نیمه‌ تمام ورزشی اختصاص دهند، بازهم تمامی شدنی نیست.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با اشاره به این که عملکرد ورزش و جوانان حاصل تلاش‌ های بی‌ وقفه هیأت‌ های ورزشی است، اظهار داشت: نیروی انسانی کارآمد و مولد هیأت های ورزشی شاید در هیچ دستگاهی وجود ندارد اما همین نیروی انسانی هیأت های ورزشی کارنامه ورزش و جوانان را از نظر عملکردی درخشان می کند.

بهتاج با تأکید بر رشد کمی و کیفی ورزش شهرستان اهر با همکاری مسئولان شهرستانی، استانی و هیأت های ورزشی، ادامه داد: یکی از مطالبات ورزشکاران اهری تکمیل و بهره برداری از سالن ورزش باستانی بود که با تخصیص اعتبار یک میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان به بهره‌ برداری رسید و چون ما در عرصه ورزشی فعالیت داریم ابتدا باید شفافیت را از خودمان شروع کنیم.

وی بابیان اینکه شهرستان اهر ظرفیت تربیت قهرمان جهان و آسیا در ورزش‌ های رزمی را دارد، ابراز داشت: به لحاظ اینکه معتقدیم شهرستان اهر می‌ تواند ورزشکارانی تربیت کند که در ورزش رزمی عناوین قهرمان جهان و آسیا را کسب کنند، قول می‌ دهیم تا با تأمین منابع مالی در عرض ۸ ماه سالن ورزش رزمی شهرستان اهر را به بهره‌ برداری برسانیم.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی تصریح کرد: با توجه به محدودیت منابع مالی اداره‌ کل ورزش و جوانان آذربایجان‌ شرقی، امیدوارم مسئولان شهرستان اهر برای تعمیر و تجهیز اماکن ورزشی از اعتبار شهرستانی هزینه کنند و ما از اعتبارات اداره‌ کل برای تأمین سایر نیازهای ورزشی منابع لازم را تأمین می‌ کنیم.

ایوب بهتاج با تأکید بر اینکه طی مذاکرات انجام‌ یافته با امور مالیاتی آذربایجان‌ شرقی دیگر مالیات بر ارزش‌ افزوده از باشگاه‌ های فرهنگی و ورزشی شهرستان اهر اخذ نمی‌ شود، گفت: اخذ مالیات بر ارزش‌ افزوده از باشگاه‌ های ورزشی به دلیل اینکه درآمد آن‌ چنانی ندارند، موجب می‌ شود مدیران باشگاه‌ ها را تعطیل کنند که این امر برای دستگاه‌ های دولتی ضعف محسوب می‌ شود.

وی با انتقاد از اینکه کف‌ پوش دو سالن ورزشی شهرستان اهر به‌ کل از بین رفته است، افزود: برای تجهیز کف‌ پوش هر سالن ورزشی که می‌ بایست ۹۰ میلیون تومان هزینه می‌ کردیم اکنون نسبت به تورم و افزایش قیمت‌ ها بایستی ۲۳۰ میلیون تومانی هزینه کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌ شرقی در پایان به واگذاری اماکن ورزشی شهرستان اهر به سرمایه‌ گذاران بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: در طول ۴ ماه گذشته طبق ماده ۲۷ قانون از سرمایه‌ گذاران بخش خصوصی دعوت و اماکن ورزشی را به آن‌ ها واگذار کرده‌ ایم.

گفتنی است ایوب بهتاج، مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌ شرق در این نشست ۵۰ میلیون تومان جهت سامان‌ دهی و بهسازی پیست دو و میدانی مجموعه ورزشی تختی اهر به هیئت دو و میدانی اختصاص داد و همچنین قول داد تا پروژه نیمه‌ تمام خانه ورزش‌ های رزمی شهرستان اهر را تکمیل شود.