به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، سید محمد عابدی عصر امروز در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به آمار ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا در پنجمین روز (جمعه – ۴ فروردین ۱۳۹۶) اظهار داشت: در پایان پنجمین روز مهلت قانونی ثبت نام داوطلبین انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، ۱۰۱ نفر جهت شرکت در حوزه انتخابیه اهر نام نویسی کرده ‌اند که از این تعداد ۹ نفر در انتخابات شورای اسلامی شهر اهر و ۹۲ نفر نیز در شوراهای روستایی بخش مرکزی شهرستان اهر ثبت نام کرده اند.

وی با بیان اینکه در طول پنج روز ۲۷۷ نفر در انتخابات شوراهای اسلامی روستایی بخش مرکزی شهرستان اهر ثبت نام کرده ‌اند، گقت: از این تعداد ۱۰۵ نفر دارای سابقه عضویت در شوراهای روستایی بخش مرکزی این شهرستان هستند.

عابدی همچنین در پایان اضهار کرد: استقبال کم نظیر داوطلبین کاندیداتوری در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در حوزه انتخابیه اهر، رتبه این شهرستان را از نظر تعداد کاندیداها تا پایان روز پنجم در رتبه دوم استانی قرار داده است.

انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و انتخابات میان دوره‌ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد.