به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، حسین بلوکی، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۰۶ میلیون و ۸۱۲ هزار تردد خودرو در راه های استان ثبت شده است.
وی با بیان اینکه این تعداد با توجه به اطلاعات به دست آمده از ۹۸ دستگاه ترددشمار آنلاین در راه های مختلف استان ثبت شده است، اظهار داشت: از کل تردد ثبت شده ۱۴ درصد مربوط به وسایل نقلیه سنگین و ۸۶ درصد مربوط به وسایل نقلیه سبک است.
مسوول مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در این بازه زمانی پرترددترین راه های استان مسیر تبریز- ایلخچی با ۱۷ میلیون و ۶۸۶ هزار تردد، کنارگذر جنوبی شهیدکسایی (باسمنج- تبریز) با ۱۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تردد، محور ایلخچی – تبریز با ۱۶ میلیون و ۸۴ هزار تردد و کنارگذرجنوبی شهیدکسایی(تبریز- باسمنج) با ۱۴ میلیون و ۵۴۶ هزار تردد است.
بلوکی دیگر محورهای پرتردد استان در این بازه زمانی را به ترتیب محور رفت و برگشت صوفیان- تبریز، محور رفت و برگشت آذرشهر-ایلخچی، محوربناب-مراغه و محور ملکان- بناب برشمرد.
آذربایجان‌شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

منبع: ایرنا