به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، سرهنگ پاسدار عبدالحسین ایمانی در نشست خبری به مناسبت هفته عقیدتی سیاسی در سپاه و بسیج ضمن تسلیت شهادت مرزبانان به دست تروریست‌ها، اظهار داشت: شهید مطهری استادی توانمند در عرصه تعلیم و تربیت و تلاشگری در راستای برنامه‌های نظام اسلامی و اسلام ناب محمدی بودند و تألیفات ارزشمندی برای تربیت انسان‌ها تألیف کرده بودند که کتاب‌های ارزشمندی از وی به یادگار مانده است.

وی با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره) در خصوص مقام معلم با عنوان این‌که شغل معلمی شغل انبیاست، افزود: با توجه به فرمایش پیامبر اکرم (ص) معلمان در راستای تربیت انسان‌ها همچون باغبانی در جهت تربیت گل‌های باغ اسلام و شکوفه‌های باغ انقلاب تلاش می‌کنند.

فرمانده سپاه ناحیه اهر ادامه داد: سالروز شهادت شهید مطهری به‌عنوان روز معلم و مربی و هفته عقیدتی سیاسی در سپاه و بسیج نام‌گذاری شده، فعالیت‌های سپاه پاسداران در جهت مقابله با تهدیدات سخت و نرم و نیمه سخت دشمنان بوده که درمجموع اگر نیروهای مسلح در دو عرصه‌ی سخت و نیمه سخت فعالیت دارند، وظیفه سپاه یک پله بالاتر از سایر نیروهای مسلح است.

سرهنگ ایمانی بابیان اینکه مربیانی در عرصه‌های اعتقادی، روشنگری سیاسی، تعلیم و تربیت، جهادی، نهضت سوادآموزی، کمک به آموزش و پرورش و بهداشت و درمان و غیره در کنار سپاه پاسداران تلاش می‌کنند، اضافه کرد: سالروز شهادت شهید مطهری بهانه‌ای برای نام‌گذاری هفته عقیدتی سیاسی بوده و مبنای اعتلای نام مربیان و معلمان است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم بر اساس وظایف و تکلیفی که داریم نظام و انقلاب اسلامی را با دستان مبارک حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای به ولی‌عصر (عج) تقدیم کنیم.

فرمانده سپاه اهر با اشاره به اینکه مباحث تلاش‌های بنیادی سپاه پاسداران بر اساس رسالت سپاه تعیین می‌شود، بیان داشت: حفاظت و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده که شامل تمام ابعاد فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سایر مباحث در کلیه سنگرها سپاه وظیفه دارد تا وارد عرصه شود.

سرهنگ پاسدار عبدالحسین ایمانی در پایان بابیان اینکه بسیج با کمترین هزینه بیشترین فعالیت را انجام می‌دهد، یادآور شد: اظهاراتی که در خصوص این‌که باید سپاه تنها در زمینه نظامی متمرکز شود، سخنان دشمن است و وقتی‌که جوان بسیجی در دورافتاده‌ترین نقاط کشور فعالیت جهادی می‌کند، تنها خدمت به مردم نیست بلکه خدمت به‌نظام اسلامی نیز محسوب می‌شود.